Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Styczeń 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.01.2023

W styczniu br. korzystnie oceniają koniunkturę podmioty z sekcji transport i gospodarka magazynowa, a także informacja i komunikacja. W przypadku tej pierwszej odnotowano największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 6,0 w porównaniu z grudniem ub. r. W pozostałych obszarach działalności gospodarczej formułowano niekorzystne oceny. W przypadku dwóch z nich (przetwórstwo przemysłowe i budownictwo) są one zbliżone do odpowiednich z poprzedniego miesiąca, natomiast w handlu nieco lepsze. Spory pesymizm panuje wśród jednostek prowadzących działalność usługową w zakresie zakwaterowania i gastronomii – największy spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 8,3 w porównaniu z grudniem ub. r.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz odnoszących się do procesów cenowych (wyniki w Aneksie).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry