Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Luty 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.02.2023

W lutym br. w większości prezentowanych obszarów gospodarki ogólny klimat koniunktury oceniany jest negatywnie. Podmioty zajmujące się handlem detalicznym, a także transportem i gospodarką magazynową formułują oceny gorsze niż w styczniu br. Poprawa nastrojów jest najbardziej widoczna w opinii wyrażonej przez jednostki prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii – wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 5,1 w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

W sekcjach: przetwórstwo przemysłowe oraz informacja i komunikacja wartości tego wskaźnika kształtują się na poziomie zbliżonym do notowanego w styczniu br. Jedynie w przypadku tej ostatniej sekcji przedsiębiorcy oceniają koniunkturę korzystnie w tym miesiącu.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących inwestycji (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry