Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Czerwiec 2024 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.06.2024

W czerwcu br. we wszystkich badanych obszarach gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. Mimo to, w tym obszarze odnotowano niższą wartość wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w porównaniu z majem br. Mniej korzystne opinie dotyczące koniunktury formułują też przedsiębiorcy zajmujący się transportem i gospodarką magazynową. Największy spadek wartości wskaźnika zaobserwowano w handlu hurtowym — o 2,5 w skali miesiąca. W pozostałych obszarach oceny koniunktury są na poziomie zbliżonym do tego notowanego w maju br.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań dotyczących inwestycji (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Archiwum

Do góry