Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Kwiecień 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.04.2023

W kwietniu br. jedynie podmioty prowadzące działalność w budownictwie oraz handlu detalicznym oceniają koniunkturę gospodarczą negatywnie, choć nie gorzej niż w marcu br. W przypadku przetwórstwa przemysłowego oraz handlu hurtowego formułowane oceny są korzystne i na poziomie zbliżonym do notowanego w poprzednim miesiącu. Poprawa nastrojów związanych z sytuacją w gospodarce jest najbardziej widoczna w opinii wyrażonej przez jednostki z sekcji transport i gospodarka magazynowa, a także zakwaterowanie i gastronomia — wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o ponad 6,0 w porównaniu z marcem br.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz odnoszących się do procesów cenowych (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry