Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Październik 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.10.2023

W październiku br. w większości obszarów gospodarki objętych badaniem oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najlepsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W tej sekcji zanotowano także największą poprawę ocen – wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 3,0 w porównaniu z wrześniem br. Nieco lepiej niż w poprzednim miesiącu koniunkturę oceniają również podmioty zajmujące się budownictwem. Mimo utrzymanych pozytywnych ocen, największe pogorszenie opinii zanotowano wśród przedsiębiorców z sekcji przetwórstwo przemysłowe – spadek wartości wskaźnika w skali miesiąca o 2,3. Jedynie podmioty zajmujące się handlem detalicznym oceniają koniunkturę negatywnie, choć na poziomie zbliżonym do zanotowanego we wrześniu br.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących procesów cenowych (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry