Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Grudzień 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.12.2023

W grudniu br. w większości obszarów gospodarki objętych badaniem oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najlepsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. Jedynie w tej sekcji zanotowano zauważalny wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 3,0 w skali miesiąca. Największe pogorszenie ocen zaobserwowano wśród podmiotów zajmujących się informacją i komunikacją – spadek wartości wskaźnika o 2,2 w porównaniu z listopadem br. Gorsze niż w poprzednim miesiącu opinie odnośnie sytuacji gospodarczej formułują również podmioty z sekcji budownictwo. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są pesymistyczne. Negatywnie oceniają koniunkturę także przedsiębiorcy zajmujący się transportem i gospodarką magazynową. 

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących rynku pracy (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry