Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Marzec 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.03.2023

W marcu br. w większości prezentowanych obszarów gospodarki ogólny klimat koniunktury oceniany jest korzystnie i lepiej niż przed miesiącem. Poprawa nastrojów jest najbardziej widoczna w opinii wyrażonej przez jednostki prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii – wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 7,1 w porównaniu z lutym br. W trzech obszarach (budownictwo, handel detaliczny, a także transport i gospodarka magazynowa) przedsiębiorcy oceniają koniunkturę negatywnie. W przypadku dwóch pierwszych wyrażane opinie na temat sytuacji gospodarczej są nieco bardziej optymistyczne niż w poprzednim miesiącu, natomiast w transporcie i gospodarce magazynowej zbliżone do odpowiednich w lutym br.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących rynku pracy (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry