Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Listopad 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.11.2023

W listopadzie br. w większości obszarów gospodarki objętych badaniem oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne, choć zazwyczaj bardziej pesymistyczne niż przed miesiącem. Najlepsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. Mimo utrzymanych pozytywnych ocen, wyraźny spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury zanotowano w sekcji przetwórstwo przemysłowe oraz zakwaterowanie i gastronomia. Największe pogorszenie opinii zaobserwowano wśród podmiotów zajmujących się transportem i gospodarką magazynową – spadek wartości wskaźnika o 4,6 w porównaniu z październikiem br. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są pesymistyczne. Negatywnie oceniają koniunkturę także przedsiębiorcy z sekcji budownictwo.

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących inwestycji (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry