Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Sierpień 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.08.2023

W sierpniu br. w większości obszarów gospodarki objętych badaniem oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne i zazwyczaj bardziej optymistyczne niż przed miesiącem. Największą poprawę ocen zanotowano wśród podmiotów prowadzących działalność usługową w zakwaterowaniu i gastronomii (wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w skali miesiąca o 3,7). Największe pogorszenie ocen zaobserwowano w opiniach wyrażanych przez przedsiębiorców z sekcji transport i gospodarka magazynowa – spadek wartości tego wskaźnika o 1,6 w porównaniu z lipcem br. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są pesymistyczne. Negatywnie oceniają koniunkturę także podmioty zajmujące się budownictwem oraz handlem detalicznym. 

Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących inwestycji (wyniki w tablicy 2).

Oceń opracowanie:

 

Wyjdź z archiwum

Do góry