Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Mazowieckiego 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu dwudzieste pierwsze wydanie „Rocznika Statystycznego Województwa Mazowieckiego”. Bieżąca edycja została opracowana w nowej formie. Tablice uzupełniono mapami prezentującymi rozkład przestrzenny zjawisk oraz wykresami przedstawiającymi wybrane dane w retrospekcji.

Publikacja zawiera bogaty zestaw informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa. Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w 22 działach tematycznych. Opracowanie kończą dwie tablice przeglądowe zawierające ważniejsze dane o województwie w latach 2000, 2010, 2015 i 2019 oraz wybrane informacje o województwie na tle kraju w 2019 r. Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji.

W obecnej edycji Rocznika informacje dotyczące geografii oraz stanu i ochrony środowiska zostały zgromadzone w nowym dziale „Warunki naturalne i ochrona środowiska”. Z dotychczasowego działu „Rolnictwo, łowiectwo i leśnictwo” wyodrębniono nowy dział „Leśnictwo i łowiectwo”. Ponadto dane z zakresu rachunków regionalnych za lata 2015–2017 zmieniono w stosunku do opublikowanych w poprzedniej edycji w ślad za rewizją benchmarkingową dokonaną w rocznych rachunkach narodowych, zgodnie z zasadami Zharmonizowanej Europejskiej Polityki Rewizji (HERP), rekomendowanej przez Komisję Europejską wszystkim krajom Unii Europejskiej.

Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystycznych statystyki publicznej, jak również ze źródeł pozastatystycznych.

Oceń opracowanie:

 

Do góry