Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Gospodarka odpadami komunalnymi w województwie mazowieckim w 2014 r.

04.12.2015
Źródłem informacji o odpadach komunalnych w 2014 r. są dane uzyskane na podstawie sprawozdawczości Głównego Urzędu Statystycznego na formularzu: M-09 – Sprawozdanie o wywozie i unieszkodliwianiu odpadów komunalnych, Załącznik do sprawozdania SG-01 – Statystyka gminy: gospodarka mieszkaniowa i komunalna. Utrzymanie czystości i porządku w gminie.
Czytaj dalej

Publikacja Przegląd Statystyczny Warszawy. III kwartał 2015 r.

03.12.2015
Podstawowe informacje dotyczące: geografii, meteorologii i środowiska, demografii, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, cen, rynku pracy, budownictwa mieszkaniowego, podmiotów gospodarki narodowej, komunikacji, bezpieczeństwa publicznego i działalności kulturalnej oraz finansów. Ponadto porównania międzynarodowe Warszawy z wybranymi miastami i stolicami Europy.
Czytaj dalej

Informacja prasowa - Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r. Podregion płocki

03.12.2015
Powiaty podregionu płockiego charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem w poziomie występowania i zagrożenia ubóstwem. W Płocku odnotowano niski, a w powiecie sierpeckim wysoki poziom ubóstwa. Dwa pozostałe powiaty: gostyniński i płocki charakteryzowały się średnim poziomem ubóstwa. W porównaniu z 2009 r. sytuacja pogorszyła się w powiecie sierpeckim, gdzie poziom ubóstwa zmienił się ze średniego na wysoki.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Turystyka w III kwartale 2015 r.

03.12.2015
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy
Czytaj dalej

Informacja prasowa - Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r. Podregion radomski

01.12.2015
Poziom występowania i zagrożenia ubóstwem w powiatach podregionu radomskiego określono przeważnie jako średni. Wysokie zagrożenie odnotowano w dwóch powiatach: szydłowieckim i przysuskim. Szczególnie trudna sytuacja występowała w powiecie szydłowieckim, gdzie stopa bezrobocia od wielu lat jest jedną z najwyższych w kraju. To również w tym powiecie, spośród wszystkich powiatów na Mazowszu, najwięcej osób w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców korzystało ze świadczeń pomocy społecznej z tytułu ubóstwa (149,1). W porównaniu z 2009 r. sytuacja poprawiła się w powiecie radomskim, gdzie poziom zagrożenia ubóstwem zmienił się z wysokiego na średni.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. III kwartał 2015 r.

30.11.2015
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Bezrobocie rejestrowane w końcu października 2015 r.

30.11.2015
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Rynek pracy Mazowsza i Warszawy w październiku 2015 r.

30.11.2015
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Statystyka Warszawy. Październik 2015 r.

30.11.2015
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Październik 2015 r.

30.11.2015
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej

Informacja prasowa - Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r. M.st. Warszawa, podregion warszawski wschodni, podregion warszawski zachodni

30.11.2015
Poziom występowania i zagrożenia ubóstwem w Warszawie określono jako bardzo niski. Stolica wpływa na rozwój całego regionu. Im dalej od Warszawy, tym poziom zagrożenia ubóstwem jest większy. Powiaty zaliczane do podregionu wschodniego charakteryzowały się korzystną sytuacją. W powiecie otwockim i legionowskim odnotowano bardzo niski, a w pozostałych powiatach niski poziom ubóstwa. W porównaniu z 2009 r. sytuacja nieznacznie pogorszyła się w trzech powiatach: mińskim, wołomińskim i nowodworskim, gdzie poziom zagrożenia ubóstwem zmienił się z bardzo niskiego na niski.
Czytaj dalej

Publikacja Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r.

30.11.2015
Ubóstwo to problem bardzo trudny do wyeliminowania, a szanse wydostania się z ubóstwa bez pomocy innych są niewielkie. Dlatego w wielu krajach w program polityki społecznej, jako priorytet coraz częściej wpisuje się przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Zgodnie z zapisami przyjętymi przez Unię Europejską w dokumencie strategicznym Europa 2020 walka z ubóstwem jest jednym z głównych filarów polityki społecznej państw Unii, wymienionym jako jeden z pięciu głównych celów strategii. Unia Europejska zakłada zmniejszenie liczby osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w krajach członkowskich o co najmniej 20 mln do 2020 roku.
Czytaj dalej
1    130  131  132  133  134  135  136  137  138    159
Do góry