Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Zmiana organizacji pracy Urzędu Statystycznego w Warszawie od 25 maja do odwołania

Informujemy, że od poniedziałku 25 maja 2020 r. wznawiamy bezpośrednią obsługę klientów w punktach rejestru REGON w Urzędzie Statystycznym w Warszawie. Punkt REGON będzie otwarty od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00. Dane kontaktowe: 22 464 20 83
Czytaj dalej

GP za rok 2019 – w Portalu Sprawozdawczym od 1 czerwca 2020 r.

Od dnia 1 czerwca 2020 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania o grupach przedsiębiorstw na formularzu GP.
Czytaj dalej

Nowa organizacja badania cen detalicznych od 16 marca 2020 r. do odwołania

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników Państwa jednostki, klientów i pracowników statystyki publicznej, uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie ankieterzy statystyczni nie będą, jak dotychczas, odwiedzać Państwa punktów handlowych i zakładów usługowych w celu notowania bieżących cen. Nie możemy jednak zaniechać pełnienia naszej podstawowej misji, jaką jest dostarczanie rzetelnych danych m.in. o bieżącej sytuacji w zakresie zmian cen konsumpcyjnych (o inflacji), niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania gospodarki narodowej, co wynika z ustawy o statystyce publicznej.
Czytaj dalej

Kontakt w sprawie sprawozdawczości statystycznej (formularze: SP, F-01/I-01, GP, KZZ) oraz Portalu Sprawozdawczego

W związku ze stosowanymi w Urzędzie Statystycznym w Warszawie działaniami profilaktycznymi związanymi z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 uprzejmie informujemy, że kontakt telefoniczny z naszymi pracownikami nie jest obecnie możliwy.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Podstawowe dane statystyczne o Siedlcach. I kw. 2020 r.

02.06.2020
Informacje dla m. Siedlce
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Podstawowe dane statystyczne o Radomiu. I kw. 2020 r.

02.06.2020
Informacje dla m. Radom
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Podstawowe dane statystyczne o Płocku. I kw. 2020 r.

02.06.2020
Informacje dla m. Płock
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Podstawowe dane statystyczne o Ostrołęce. I kw. 2020 r.

02.06.2020
Informacje dla m. Ostrołęki
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. I kwartał 2020 r.

01.06.2020
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 1 czerwca - Dzień Dziecka

01.06.2020
Informacje dla Mazowsza, m.st. Warszawy
Czytaj dalej

30 maja. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Dane dla miast na prawach powiatu

29.05.2020
Informacje dla Ostrołęki, Płocka, Radomia i Siedlec.
Czytaj dalej

Publikacja Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego w 2019 r.

29.05.2020
W niniejszej edycji opracowania wprowadzono wiele zmian dotyczących zarówno zestawu prezentowanych informacji, jak też ich grupowania. Obecnie Raport stanowi kompleksowe opracowanie analityczne odnoszące się do wyzwań rozwojowych kraju i województw zawartych w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. W tym podstawowym dokumencie strategicznym polityki regionalnej państwa, jako wyzwania wskazano m.in.: zmiany klimatu; przeciwdziałanie negatywnym skutkom procesów demograficznych; rozwijanie i wspieranie kapitału ludzkiego i społecznego; wzrost produktywności i innowacyjności regionalnych gospodarek; rozwój infrastruktury podnoszącej konkurencyjność, atrakcyjność inwestycyjną i warunki życia w regionach; zwiększenie efektywności zarządzania rozwojem (w tym finansowania działań rozwojowych).
Czytaj dalej
1  2  3  4    
Do góry