Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Znamy już pierwsze wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021!

Podczas dzisiejszej Konferencji Inaugurującej III Kongres Demograficzny, Prezes GUS – dr Dominik Rozkrut przedstawił pierwsze wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego.
Czytaj dalej

Statystyczne Vademecum Samorządowca (SVS) w nowej odsłonie

Efektem działań nad doskonaleniem dostępności danych statystycznych jest nowa i udoskonalona wersja Statystycznego Vademecum Samorządowca (https://svs.stat.gov.pl/). Jego obszerny zestaw informacji statystycznych dotyczących jednostek samorządowych każdego szczebla pozwala zaspokoić potrzeby informacyjne związane z realizacją zadań bieżących i długofalowych.
Czytaj dalej

Organizacja pracy Urzędu Statystycznego w Warszawie

Organizacja pracy Urzędu Statystycznego w Warszawie
Czytaj dalej

Konferencja w Opolu

17.05.2022
Konferencja w Opolu
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 17 maja - Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

16.05.2022
Informacje dla Mazowsza, województw.
Czytaj dalej

15 maja. Dzień Rodziny

13.05.2022
Dane dla Mazowsza
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 14 maja. Noc Muzeów

13.05.2022
Informacje dla Mazowsza
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie mazowieckim

29.04.2022
Według wyników Powszechnego Spisu Rolnego przeprowadzonego w 2020 r., liczba gospodarstw rolnych ogółem w województwie mazowieckim wyniosła 208,1 tys. i stanowiła 15,8% ogólnej liczby gospodarstw rolnych w Polsce. W porównaniu z Powszechnym Spisem Rolnym 2010 liczba gospodarstw rolnych zmniejszyła się o 20,7 tys., tj. o 9,1%.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Statystyka Warszawy. Marzec 2022 r.

29.04.2022
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Marzec 2022 r.

29.04.2022
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Kwiecień 2022 r.

29.04.2022
W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki kształtuje się na poziomie wyższym lub zbliżonym do notowanego w marcu. Największa poprawa ocen nastąpiła w transporcie i gospodarce magazynowej.
Czytaj dalej
1  2  3  4    
Do góry