Menu
Podmioty gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie mazowieckim. Stan na koniec 2014 r.
13.02.2015
Źródłem publikowanych danych jest krajowy rejestr urzędowy podmiotów gospodarki narodowej REGON prowadzony przez Prezesa GUS w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 591, z późn. zm.) i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 lipca 1999 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji rejestru podmiotów gospodarki narodowej, w tym wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń, oraz szczegółowych warunków i trybu współdziałania służb statystyki publicznej z innymi organami prowadzącymi rejestry i systemy informacyjne administracji publicznej (Dz. U. Nr 69, poz. 763, z późn. zm.).
Czytaj dalej
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. IV kw. 2014 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.
30.01.2015
NTS obejmuje 5 poziomów: 3 poziomy zasadniczego podziału terytorialnego kraju oraz dodatkowo 2 poziomy nieadministracyjne — regiony (NTS 1) grupujące jednostki szczebla wojewódzkiego oraz podregiony (NTS 3) grupujące w ramach województwa kilka do kilkunastu powiatów.
Czytaj dalej
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. IV kw. 2014 r.
30.01.2015
NTS obejmuje 5 poziomów: 3 poziomy zasadniczego podziału terytorialnego kraju oraz dodatkowo 2 poziomy nieadministracyjne — regiony (NTS 1) grupujące jednostki szczebla wojewódzkiego oraz podregiony (NTS 3) grupujące w ramach województwa kilka do kilkunastu powiatów.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Grudzień 2014 r.
30.01.2015
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
"Statystyka - ugryź to!" 2015
29.01.2015
Dnia 29 stycznia 2015 roku Urząd Statystyczny w Warszawie zakończył akcję "Statystyka - ugryź to!" zorganizowaną w ramach inicjatywy Urzędu m.st. Warszawy "Zima w mieście".
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Styczeń 2015 r.
29.01.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w styczniu optymistycznie, nieco lepiej niż w ubiegłym miesiącu. Opinie dotyczące bieżącego portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej są bardziej korzystne od zgłaszanych w grudniu. W najbliższych trzech miesiącach portfel zamówień i produkcja mogą wzrastać. Pozytywne przewidywania w zakresie sytuacji finansowej są nieznacznie lepsze od formułowanych w grudniu. Planowane są niewielkie redukcje zatrudnienia, zbliżone do zapowiadanych w ubiegłym miesiącu. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie rosnąć.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Luty 2015 r.
29.01.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w lutym optymistycznie, podobnie jak w ubiegłym miesiącu. Bieżąca produkcja rośnie wolniej niż sygnalizowano w styczniu. Portfel zamówień i sytuacja finansowa oceniane są negatywnie. W najbliższych trzech miesiącach portfel zamówień i produkcja mogą wzrastać szybciej niż zapowiadano w styczniu. Korzystne przewidywania w zakresie sytuacji finansowej są nieco lepsze od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Planowany jest nieznaczny wzrost zatrudnienia, wobec spadku zapowiadanego w styczniu. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie rosnąć, podobnie jak oczekiwano w ubiegłym miesiącu.
Czytaj dalej
Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu grudnia 2014 r.
27.01.2015
Informacje dla Mazowsza i powiatów.
Czytaj dalej
Statystyka Warszawy. Grudzień 2014 r.
27.01.2015
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Obszar Metropolitalny Warszawy w 2013 r.
27.01.2015
Obszar Metropolitalny Warszawy składa się z 72 jednostek samorządu terytorialnego (gmin) o łącznej powierzchni 6206 km2 zamieszkanej przez 3041,5 tys. ludności. W jego skład wchodzą powiaty: m.st. Warszawy, grodziski, legionowski, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, żyrardowski oraz wybrane gminy powiatów grójeckiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, sochaczewskiego, wołomińskiego i wyszkowskiego.
Czytaj dalej