Menu
Statystyka Warszawy. Kwiecień 2014 r.
30.05.2014
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Kwiecień 2014 r.
30.05.2014
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
Stan i ruch naturalny ludności w województwie mazowieckim w 2013 r.
30.05.2014
W województwie mazowieckim rok 2013 był kolejnym, w którym odnotowano przyrost liczby ludności. W porównaniu z 2012 r., w wyniku dodatniego salda migracji w ruchu wewnętrznym oraz ujemnego salda migracji zagranicznych, liczba stałych mieszkańców województwa zwiększyła się o 13353 osoby. Do wzrostu liczby ludności przyczynił się również dodatni przyrost naturalny. W 2013 r. liczba urodzeń żywych była większa od liczby zgonów o 1140 osób.
Czytaj dalej
NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie mazowieckim. Charakterystyka demograficzna
28.05.2014
Opracowanie zawiera informacje o liczbie, wielkości, składzie rodzinnym i pokoleniowym gospodarstw domowych oraz cechach demograficznych reprezentanta gospodarstwa. Zamieszczono również dane o liczbie i typach rodzin oraz rodzinach z dziećmi, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi do lat 24 pozostających na utrzymaniu.
Czytaj dalej
30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
27.05.2014
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych województwa mazowieckiego (I-III 2014 r.)
23.05.2014
Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych dotyczą podmiotów gospodarczych prowadzących księgi rachunkowe, w których liczba pracujących wynosi 50 i więcej osób. Dane nie obejmują rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybactwa, działalności finansowej i ubezpieczeniowej oraz szkól wyższych. Dane prezentowane są według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007).
Czytaj dalej
Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego w 2013 r.
19.05.2014
Niniejsze opracowanie składa się z części analitycznej i tabelarycznej, które zawierają zestaw informacji charakteryzujących takie aspekty życia społeczno-gospodarczego regionu, jak: stan i struktura ludności, rynek pracy, wynagrodzenia, emerytury i renty, ceny, rolnictwo, produkcja sprzedana przemysłu i budownictwa, budownictwo mieszkaniowe, rynek wewnętrzny, wyniki finansowe i nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw. W tekście analitycznym, oprócz tablic i wykresów, znajdują się podstawowe wyjaśnienia metodyczne.
Czytaj dalej
17 maja - Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego
14.05.2014
Informacje dla Mazowsza
Czytaj dalej
"Noc Muzeów" - 17 maja 2014 r.
13.05.2014
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
Terytorialne zróżnicowanie bezrobocia na Mazowszu w latach 2004-2013
13.05.2014
W niniejszym opracowaniu podjęto próbę ukazania przestrzennego zróżnicowania zjawiska bezrobocia na Mazowszu. Wyodrębniono grupy powiatów jednorodnych z punktu widzenia poziomu i zróżnicowania bezrobocia według wybranych cech społeczno-demograficznych. Analizę przeprowadzono z zastosowaniem jednej z metod aglomeracyjnych, tj. metody Warda.
Czytaj dalej
Wielkość i struktura rynków pracy w miastach powiatowych na Mazowszu
08.05.2014
Celem opracowania jest wskazanie najważniejszych branż, które jednocześnie są strategiczne dla rozwoju gospodarki regionu i rozwijają się w najszybszym tempie. Analizie poddano zmiany wielkości zatrudnienia w poszczególnych branżach, jak również w strukturze pracujących ze względu na płeć i sektor własności.
Czytaj dalej