Menu
Ochrona zdrowia w województwie mazowieckim w 2018 r.
16.08.2019
W końcu 2018 r. świadczenia ambulatoryjnej opieki zdrowotnej realizowało 3046 przychodni oraz 293 praktyki lekarskie i stomatologiczne świadczące usługi w ramach środków publicznych. W 2018 r. w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej udzielono 48,7 mln porad — 43,1 mln lekarskich i 5,6 mln stomatologicznych. Według stanu w końcu 2018 r. działalność prowadziło 1738 aptek i 143 punkty apteczne.
Czytaj dalej
Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2018 r.
14.08.2019
Celem publikacji jest zaprezentowanie zmian ilościowych i jakościowych w stanie i strukturze populacji, a także dotyczących takich zjawisk demograficznych, jak: małżeństwa, separacje, rozwody, urodzenia, zgony, migracje ludności, które dają możliwość zdiagnozowania sytuacji demograficznej województwa mazowieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk, które zarejestrowano w 2018 roku. Ponadto umożliwiają dokonanie analiz w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, np. dane o ludności według edukacyjnych i ekonomicznych grup wieku pozwalają określić oddziaływanie czynnika demograficznego na przyszłą sytuację w szkolnictwie, na rynku pracy oraz w sferze świadczeń emerytalno-rentowych.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Lipiec 2019 r.
31.07.2019
Koniunktura oceniana jest pozytywnie przez przedsiębiorców ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności, najlepiej przez przedstawicieli jednostek z sekcji informacja i komunikacja.
Czytaj dalej
Żłobki i kluby dziecięce w województwie mazowieckim w 2018 r.
26.07.2019
W 2018 roku uległa poprawie sytuacja w zakresie instytucjonalnej opieki nad dziećmi do lat 3. W stosunku do poprzedniego roku wzrosła zarówno liczba placówek, jak i oferowanych przez nie miejsc. W żłobkach i klubach dziecięcych w końcu roku przebywało o 19,4% więcej dzieci niż w 2017 roku.
Czytaj dalej
Wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej m.st. Warszawy w czerwcu 2019 r.
26.07.2019
Informacje dla m.st. Warszawy i Mazowsza
Czytaj dalej
Wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego w czerwcu 2019 r.
26.07.2019
Informacje dla Mazowsza i kraju
Czytaj dalej
Statystyka Warszawy. Czerwiec 2019 r.
26.07.2019
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Czerwiec 2019 r.
26.07.2019
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim w I półroczu 2019 r.
23.07.2019
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
Przestrzenne rozmieszczenie podmiotów gospodarki narodowej w Warszawie
19.07.2019
Podmioty gospodarki narodowej w Warszawie mają niebagatelny wpływ na wypracowywany produkt krajowy brutto i inne najważniejsze wskaźniki ekonomiczne. Świadczą również o potencjale endogenicznym i bazie ekonomicznej stolicy. Rozmieszczenie podmiotów, jako miejsc pracy setek tysięcy ludzi, decyduje o kierunkach i wielkości przemieszczeń mieszkańców. Obszary o wysokiej koncentracji mogą świadczyć o dogodnych warunkach dla lokalizacji działalności gospodarczej, ale sygnalizują potencjalne problemy z komunikacją, miejscami parkingowymi, kongestią i jakością przestrzeni publicznych. Wszystkie te przesłanki wskazują na potrzebę badań i analiz miejsc działalności firm i instytucji w przestrzeni stolicy.
Czytaj dalej
Funkcjonowanie pieczy zastępczej, placówek wsparcia dziennego oraz zakładów stacjonarnych pomocy społecznej w województwie mazowieckim w 2018 r.
19.07.2019
W województwie mazowieckim zmniejszyła się liczba rodzin rodzinnej pieczy zastępczej oraz przebywających w nich dzieci. Zwiększyła się liczba placówek opiekuńczo-wychowawczych, a zmniejszyła liczba wychowanków. Więcej było również placówek wsparcia dziennego i korzystających z nich osób. Wzrosła liczba zakładów stacjonarnych pomocy społecznej i ich mieszkańców.
Czytaj dalej