Menu
	
	
	
	
		
	
	
	
					
								
				
			
					
								
				
			
					
								
				
			
					
								
					
				
			
					
								
				
			
					
								
					
				
			
					
								
					
				
			
					
								
				
			
					
								
					
				
			
					
								
					
				
			
					
								
					
				
			
					
								
					
				
			
					
								
					
				
			
		
					
			
	
		30 maja. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Ostrołęka
						30.05.2022					
					 
					
						Informacje dla Ostrołęki					
															Czytaj dalej
					
				Wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej Warszawy na tle województwa mazowieckiego i kraju w kwietniu 2022 r.
						30.05.2022					
					 
					
						Informacje dla Polski, Mazowsza i Warszawy					
															Czytaj dalej
					
				Wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej regionów na tle województwa mazowieckiego w kwietniu 2022 r.
						30.05.2022					
					 
					
						Informacje dla regionów i Mazowsza					
															Czytaj dalej
					
				Jak zmieniła się mazowiecka wieś – wyniki ostateczne Spisu Rolnego 2020 r.
						25.05.2022					
					 
					
						Informacje dla Mazowsza i Polski					
															Czytaj dalej
					
				Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego 2022
						20.05.2022					
					 
					
						Układ tematyczny publikacji pozwala na skuteczną identyfikację potrzeb rozwojowych Mazowsza i stanowi wsparcie dla analiz regionalnych dokonywanych w celu monitorowania realizacji założeń polityki publicznej. Analizy dokonano w różnych przekrojach terytorialnych, co umożliwiło prezentację rozwarstwienia społecznego i zróżnicowania w rozwoju gospodarczym województwa. Tekst analityczny opracowania wzbogacono tablicami oraz prezentacją graficzną w postaci map i wykresów, co pozwala na szybką i efektywną percepcję informacji statystycznych i przedstawionych za ich pomocą relacji przestrzennych zjawisk.					
															Czytaj dalej
					
				Żłobki i kluby dziecięce w województwie mazowieckim w 2021 r.
						18.05.2022					
					 
					
						Rok 2021 jest kolejnym, w którym wzrosła zarówno liczba placówek jak i oferowanych przez nie miejsc. W żłobkach i klubach dziecięcych w ciągu roku przebywało o 11,9% więcej dzieci niż w 2020 roku.					
															Czytaj dalej
					
				Turystyka w m.st. Warszawie w 2021 r.
						18.05.2022					
					 
					
						W 2021 r. z turystycznych obiektów noclegowych w Warszawie skorzystało 2029,8 tys. turystów, którym udzielono 3479,6 tys. noclegów. W porównaniu z 2020 r. było to więcej odpowiednio o 53,4% i o 48,9%. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 30,5% i w ciągu roku zwiększył się o 8,1 p. proc.					
															Czytaj dalej
					
				Turystyka w województwie mazowieckim w 2021 r.
						18.05.2022					
					 
					
						W 2021 r. z turystycznych obiektów noclegowych w województwie mazowieckim skorzystało 3027,3 tys. turystów, którym udzielono 5475,9 tys. noclegów. W porównaniu z 2020 r. było to więcej odpowiednio o 43,0% i o 34,9%. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 27,5% i w ciągu roku wzrósł o 6,2 p. proc.					
															Czytaj dalej
					
				 
								 
 
	