Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w województwie mazowieckim w 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.11.2023
Częstotliwość wydania: Roczna

Niniejsza publikacja ma na celu zaprezentowanie najważniejszych tematów z zakresu rynku pracy dotyczących pracujących, bezrobotnych, warunków pracy, wypadków przy pracy oraz wynagrodzeń. Poprzez swój zakres i przekrój wzmacnia ona system monitorowania polityki spójności w regionie.

Opracowanie składa się z syntezy wyników badań, tekstów analitycznych wzbogaconych wykresami i kartogramami obrazującymi wiele zjawisk występujących na terenie województwa mazowieckiego oraz tablic statystycznych dostępnych w wersji elektronicznej. W celu zilustrowania i przeanalizowania zachodzących w województwie mazowieckim zmian wybrane dane ujęto w retrospekcji od 2015 r.

Opracowanie zostało przygotowane przy wykorzystaniu wyników badań statystycznych statystyki publicznej, w tym na podstawie danych uzyskanych z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Zaprezentowane dane dotyczące pracujących, po raz pierwszy pozyskane zostały z systemów informacyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Finansów.


Oceń opracowanie:

 

Do góry