Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w województwie mazowieckim w 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 09.11.2018
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja została przygotowana przy wykorzystaniu wyników badań statystycznych statystyki publicznej, w tym na podstawie danych uzyskanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Po raz pierwszy wybrane dane zaprezentowano zgodnie z obowiązującą od 1 stycznia 2018 r. nową klasyfikacją NUTS 2016, wprowadzoną rozporządzeniem Komisji (UE) 2016/2066 z dnia 21 listopada 2016 r., w wyniku której województwo mazowieckie zostało podzielone na 2 regiony statystyczne – warszawski stołeczny i mazowiecki regionalny. Rozporządzenie to jest rezultatem rewizji Klasyfikacji Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NUTS), w ramach której dokonano modyfikacji w podziałach na jednostki statystyczne 9 państw członkowskich UE.

Publikacja poprzez swój zakres i przekrój wzmacnia system monitorowania polityki spójności w regionie.

Opracowanie składa się z syntezy wyników badań, wzbogaconej wykresami i kartogramami obrazującymi niektóre zjawiska występujące na terenie województwa mazowieckiego, tablic statystycznych oraz uwag metodologicznych.

Dane w publikacji zgrupowano w czterech działach, w których kolejno zaprezentowano informacje o:

  • pracujących,
  • bezrobotnych,
  • warunkach pracy,
  • wynagrodzeniach.

Oceń opracowanie:

 

Do góry