Menu
Ochrona zdrowia w województwie mazowieckim w 2015 r.
11.08.2016
Podstawowym źródłem informacji o jednostkach opieki zdrowotnej jest sprawozdawczość Głównego Urzędu Statystycznego. W formie sprawozdawczości badane są m.in. następujące podmioty: jednostki ambulatoryjnej opieki zdrowotnej (ZD-3), jednostki ratownictwa medycznego i pomocy doraźnej (ZD-4), apteki i punkty apteczne (ZD-5), żłobki (OD-1). Uwaga: Dane dotyczące przychodni i porad udzielonych w przychodniach prezentuje się łącznie z danymi o placówkach podległych resortom obrony narodowej i spraw wewnętrznych.
Czytaj dalej
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. II kw. 2016 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.
29.07.2016
NTS obejmuje 5 poziomów: 3 poziomy zasadniczego podziału terytorialnego kraju oraz dodatkowo 2 poziomy nieadministracyjne — regiony (NTS 1) grupujące jednostki szczebla wojewódzkiego oraz podregiony (NTS 3) grupujące w ramach województwa kilka do kilkunastu powiatów.
Czytaj dalej
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. II kw. 2016 r.
29.07.2016
NTS obejmuje 5 poziomów: 3 poziomy zasadniczego podziału terytorialnego kraju oraz dodatkowo 2 poziomy nieadministracyjne — regiony (NTS 1) grupujące jednostki szczebla wojewódzkiego oraz podregiony (NTS 3) grupujące w ramach województwa kilka do kilkunastu powiatów.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Lipiec 2016 r.
29.07.2016
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w lipcu optymistycznie, podobnie jak przed miesiącem. Bieżący portfel zamówień i produkcja rosną szybciej niż w czerwcu. Sytuacja finansowa oceniana jest korzystnie, podobnie jak przed miesiącem. Odpowiednie prognozy są optymistyczne, ale przewidywania dotyczące produkcji i sytuacji finansowej – ostrożniejsze od formułowanych w czerwcu. Planowany jest wzrost zatrudnienia nieco mniejszy od zapowiadanego przed miesiącem. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą rosnąć nieco szybciej niż oczekiwano w czerwcu.
Czytaj dalej
Bezrobocie rejestrowane w końcu czerwca 2016 r.
26.07.2016
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej
Bezpieczeństwo publiczne w I kwartale 2016 r.
26.07.2016
Informacje dla kraju, Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim w I półroczu 2016 r.
26.07.2016
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
Statystyka Warszawy. Czerwiec 2016 r.
26.07.2016
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Czerwiec 2016 r.
26.07.2016
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
Prognoza gospodarstw domowych w województwie mazowieckim na lata 2016-2050
21.07.2016
Informację opracowano na podstawie publikacji „Prognoza gospodarstw domowych na lata 2016—2050”, GUS, Warszawa 2016. Prognoza ta została przygotowana na podstawie danych dotyczących gospodarstw domowych z narodowych spisów ludności i mieszkań z lat 2002 i 2011. Założenia odnośnie liczby i struktury ludności w latach 2016–2050 pochodzą z „Prognozy ludności na lata 2014–2050”, GUS, Warszawa 2014.
Czytaj dalej
Funkcjonowanie pieczy zastępczej, placówek wsparcia dziennego oraz zakładów stacjonarnych pomocy społecznej w województwie mazowieckim w 2015 r.
20.07.2016
Opieka oraz wychowanie dzieci i młodzieży pozbawionej całkowicie lub częściowo opieki i wsparcia ze strony rodziny naturalnej, może być realizowana przez instytucjonalną lub rodzinną pieczę zastępczą. Instytucjonalna piecza zastępcza jest sprawowana w formie: placówki opiekuńczo-wychowawczej (typu socjalizacyjnego, interwencyjnego, specjalistyczno-terapeutycznego, rodzinnego lub łącząca zadania ww. placówek), regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej, interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza (spokrewniona, niezawodowa oraz zawodowa) oraz rodzinny dom dziecka. Placówka wsparcia dziennego może być prowadzona w formie: opiekuńczej, specjalistycznej, pracy podwórkowej (placówka realizuje działania animacyjne i socjoterapeutyczne) lub w połączonych formach.
Czytaj dalej
Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim w 2015 r.
14.07.2016
Źródło informacji stanowiły: w zakresie budynków i mieszkań oddanych do użytkowania sprawozdanie o budynkach mieszkalnych i mieszkaniach w budynkach niemieszkalnych oddanych do użytkowania (formularz B-07), w zakresie mieszkań, których budowę rozpoczęto – meldunek o budownictwie mieszkaniowym (formularz B-06), w zakresie mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia – sprawozdanie o wydanych pozwoleniach na budowę obiektów budowlanych (formularz B-05).
Czytaj dalej