Menu
Transport w województwie mazowieckim w 2013 r.
27.11.2014
Podstawowym źródłem informacji o transporcie jest sprawozdawczość Głównego Urzędu Statystycznego, z wyjątkiem danych dotyczących: dróg publicznych i obiektów mostowych pozyskiwanych z ewidencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad; pojazdów samochodowych i ciągników pozyskiwanych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Czytaj dalej
Rynek pracy w województwie mazowieckim w 2013 r.
24.11.2014
Publikacja została przygotowana przy wykorzystaniu wyników badań statystycznych statystyki publicznej, w tym na podstawie danych uzyskanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Czytaj dalej
Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych województwa mazowieckiego (I-IX 2014 r.)
21.11.2014
Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych dotyczą podmiotów gospodarczych prowadzących księgi rachunkowe, w których liczba pracujących wynosi 50 i więcej osób. Dane nie obejmują rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybactwa, działalności finansowej i ubezpieczeniowej oraz szkól wyższych. Dane prezentowane są według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007).
Czytaj dalej
NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Migracje zagraniczne i wewnętrzne ludności województwa mazowieckiego
18.11.2014
Publikacja składa się z uwag ogólnych, w których podano podstawy prawne spisu, jego cel i zakres tematyczny, a także formy upowszechniania wyników, uwag metodycznych zawierających definicje i pojęcia spisowe, części analitycznej wzbogaconej wykresami oraz z części tabelarycznej. W części tabelarycznej zaprezentowano wyniki spisu w ujęciu ogólnowojewódzkim, w podziale na miasta i wieś oraz według podregionów i powiatów.
Czytaj dalej
17 listopada. Międzynarodowy Dzień Studenta
14.11.2014
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej
16 listopada. Światowy dzień ofiar wypadków drogowych
14.11.2014
Informacje dla Mazowsza, m.st. Warszawy i powiatów.
Czytaj dalej
NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Dojazdy do pracy w województwie mazowieckim
06.11.2014
Niniejsze opracowanie ma na celu przedstawienie podstawowych danych i ich interpretacji w odniesieniu do województwa mazowieckiego. Główna część poprzedzona została rozdziałem zawierającym ogólną charakterystykę badania dojazdów do pracy na podstawie danych zawartych w administracyjnych systemach informacyjnych udostępnionych przez ich gestorów na potrzeby NSP 2011. W sposób syntetyczny objaśniono elementy metodyki badania, które umożliwiają właściwą interpretację wyników.
Czytaj dalej
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. III kw. 2014 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.
31.10.2014
NTS obejmuje 5 poziomów: 3 poziomy zasadniczego podziału terytorialnego kraju oraz dodatkowo 2 poziomy nieadministracyjne — regiony (NTS 1) grupujące jednostki szczebla wojewódzkiego oraz podregiony (NTS 3) grupujące w ramach województwa kilka do kilkunastu powiatów.
Czytaj dalej
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. III kw. 2014 r.
31.10.2014
NTS obejmuje 5 poziomów: 3 poziomy zasadniczego podziału terytorialnego kraju oraz dodatkowo 2 poziomy nieadministracyjne — regiony (NTS 1) grupujące jednostki szczebla wojewódzkiego oraz podregiony (NTS 3) grupujące w ramach województwa kilka do kilkunastu powiatów.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Wrzesień 2014 r.
28.10.2014
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Październik 2014 r.
27.10.2014
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w październiku optymistycznie, choć nieco gorzej niż we wrześniu. Przewidywania dotyczące portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej są korzystne, ale ostrożniejsze od formułowanych przed miesiącem. Odpowiednie oceny bieżące są pozytywne, lepsze od zgłaszanych we wrześniu. Przedsiębiorcy planują dalsze niewielkie redukcje zatrudnienia. Ceny wyrobów przemysłowych mogą utrzymać się na dotychczasowym poziomie.
Czytaj dalej
Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu września 2014 r.
23.10.2014
Informacje dla Mazowsza i powiatów.
Czytaj dalej