Menu
22 września. Europejski Dzień Bez Samochodu
21.09.2015
Informacje dla Mazowsza, m.st. Warszawy i dzielnic m.st. Warszawy.
Czytaj dalej
Przegląd Statystyczny Warszawy. II kwartał 2015 r.
03.09.2015
Podstawowe informacje dotyczące: geografii, meteorologii i środowiska, demografii, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, cen, rynku pracy, budownictwa mieszkaniowego, podmiotów gospodarki narodowej, komunikacji, bezpieczeństwa publicznego i działalności kulturalnej oraz finansów. Ponadto porównania międzynarodowe Warszawy z wybranymi miastami i stolicami Europy.
Czytaj dalej
Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. II kwartał 2015 r.
31.08.2015
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Sierpień 2015 r.
28.08.2015
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w sierpniu korzystnie, podobnie jak w lipcu. Bieżący portfel zamówień jest rozszerzany. Produkcja rośnie nieco szybciej niż w ubiegłym miesiącu. Sytuacja finansowa oceniana jest nieznacznie pozytywnie, podobnie jak przed miesiącem. Odpowiednie prognozy są bardziej optymistyczne od formułowanych w lipcu. Planowany jest niewielki wzrost zatrudnienia, mniejszy od zapowiadanego w ubiegłym miesiącu. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą utrzymywać się na dotychczasowym poziomie.
Czytaj dalej
Statystyka Warszawy. Lipiec 2015 r.
28.08.2015
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Lipiec 2015 r.
28.08.2015
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
Bezrobocie rejestrowane w końcu lipca 2015 r.
28.08.2015
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej
Witaj szkoło. Cenowa wyprawka ucznia.
28.08.2015
Informacje dla Mazowsza i dla m.st. Warszawy.
Czytaj dalej
Rynek pracy Mazowsza i Warszawy w lipcu 2015 r.
28.08.2015
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej
Funkcjonowanie pieczy zastępczej, placówek wsparcia dziennego oraz zakładów stacjonarnych pomocy społecznej w województwie mazowieckim w 2014 r.
24.08.2015
Opieka oraz wychowanie dzieci i młodzieży pozbawionej całkowicie lub częściowo opieki i wsparcia ze strony rodziny naturalnej, może być realizowana przez instytucjonalną lub rodzinną pieczę zastępczą. Instytucjonalna piecza zastępcza jest sprawowana w formie: placówki opiekuńczo-wychowawczej (typu socjalizacyjnego, interwencyjnego, specjalistyczno-terapeutycznego, rodzinnego lub łącząca zadania ww. placówek), regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej, interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza (spokrewniona, niezawodowa oraz zawodowa) oraz rodzinny dom dziecka. Placówka wsparcia dziennego może być prowadzona w formie: opiekuńczej, specjalistycznej, pracy podwórkowej (placówka realizuje działania animacyjne i socjoterapeutyczne) lub w połączonych formach.
Czytaj dalej
Ochrona zdrowia w województwie mazowieckim w 2014 r.
13.08.2015
Podstawowym źródłem informacji o jednostkach opieki zdrowotnej jest sprawozdawczość Głównego Urzędu Statystycznego. W formie sprawozdawczości badane są m.in. następujące podmioty: jednostki ambulatoryjnej opieki zdrowotnej (ZD-3), jednostki ratownictwa medycznego i pomocy doraźnej (ZD-4), apteki i punkty apteczne (ZD-5), żłobki (OD-1). Uwaga: Dane dotyczące przychodni i porad udzielonych w przychodniach prezentuje się łącznie z danymi o placówkach podległych resortom obrony narodowej i spraw wewnętrznych.
Czytaj dalej
Bezrobocie rejestrowane w Radomiu w I półroczu 2015 r.
12.08.2015
Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Radomiu w końcu czerwca 2015 r. wyniosła 17428 osób (w tym 8382 kobiet) i była o 12,2% mniejsza od notowanej w czerwcu 2014 r. oraz o 6,1% mniejsza od notowanej w grudniu 2014 r. Największy spadek nastąpił pomiędzy majem a kwietniem — o 2,9%. W analizowanym okresie w Polsce i w województwie mazowieckim największy spadek odnotowano pomiędzy czerwcem a majem odpowiednio: o 4,7% i o 3,7%.
Czytaj dalej
Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2014 r.
06.08.2015
Niniejsza publikacja prezentuje sytuację demograficzną województwa mazowieckiego w 2014 roku i składa się z czterech działów, w których kolejno zaprezentowano: stan i strukturę ludności; małżeństwa, separacje, rozwody, urodzenia i zgony; migracje wewnętrzne i zagraniczne ludności, ranking powiatów i gmin pod względem wybranych wskaźników.
Czytaj dalej