Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Województwo Mazowieckie - Podregiony, Powiaty, Gminy 2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu trzynaste wydanie publikacji „Województwo Mazowieckie – Podregiony, Powiaty, Gminy”, stanowiące uzupełnienie „Rocznika Statystycznego Województwa Mazowieckiego 2017”. 

Opracowanie zawiera zestaw informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa według jednostek podziału terytorialnego. 

Dane statystyczne o podregionach, powiatach i gminach zgrupowano w 16 działach tematycznych poprzedzonych uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji. 

Publikację rozpoczyna tablica przeglądowa prezentująca ogólną charakterystykę województwa w latach 2000, 2005, 2010 i 2012–2016. Kolejna tablica zawiera szereg kategorii charakteryzujących regionalne zróżnicowanie zjawisk społeczno-gospodarczych w latach 2005 i 2016. Zamieszczony materiał statystyczny wzbogacono ilustracją graficzną.

W obecnej edycji Rocznika dane z zakresu rachunków regionalnych za lata 2010–2014 zmieniono w stosunku do opublikowanych w poprzedniej edycji w ślad za rewizją w rocznych rachunkach narodowych, dokonaną stosownie do standardowej procedury dotyczącej nadmiernego deficytu (tzw. notyfikacja fiskalna).

Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystycznych statystyki publicznej, jak również ze źródeł pozastatystycznych.

Oceń opracowanie:

 

Do góry