Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 11.08.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Zaprezentowane w opracowaniu dane dotyczą zmian ilościowych i jakościowych w stanie i strukturze populacji, a także takich zagadnień, jak: małżeństwa, separacje, rozwody, urodzenia, zgony, migracje ludności, które pozwalają zdiagnozować sytuację demograficzną województwa mazowieckiego w 2016 roku. Ponadto umożliwiają dokonanie analiz w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, np. dane o ludności według edukacyjnych i ekonomicznych grup wieku pozwalają określić oddziaływanie czynnika demograficznego na przyszłą sytuację w szkolnictwie, na rynku pracy, w sferze świadczeń emerytalno-rentowych.

Podstawową część publikacji poprzedzają cztery tablice przeglądowe zawierające wybrane informacje o stanie i ruchu ludności oraz natężeniu zjawisk demograficznych, przy czym w pierwszej z nich zaprezentowano zjawiska demograficzne na obszarze województwa mazowieckiego w latach 2000, 2005 i 2009–2016, a w kolejnych trzech – przegląd aktualnych informacji o podregionach i powiatach województwa oraz o dzielnicach m.st. Warszawy.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: Województwo, podregiony, powiaty, gminy

Tagi

ludność
Do góry