Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 14.08.2018
Częstotliwość wydania: Roczna

Celem publikacji jest zaprezentowanie danych dotyczących zmian ilościowych i jakościowych w stanie i strukturze populacji, a także danych o: małżeństwach, separacjach, rozwodach, urodzeniach, zgonach oraz migracjach ludności, które dają możliwość zdiagnozowania sytuacji demograficznej województwa mazowieckiego w 2017 roku. Ponadto umożliwiają dokonanie analiz w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, np. dane o ludności według edukacyjnych i ekonomicznych grup wieku pozwalają określić oddziaływanie czynnika demograficznego na przyszłą sytuację w szkolnictwie, na rynku pracy oraz w sferze świadczeń emerytalno-rentowych.

Podstawową część publikacji poprzedzają cztery tablice przeglądowe zawierające wybrane informacje o stanie i ruchu ludności oraz natężeniu zjawisk demograficznych. W pierwszej z nich zaprezentowano zjawiska demograficzne na obszarze województwa mazowieckiego w latach 2000, 2005 i 2010–2017, a w kolejnych – przegląd aktualnych informacji o kraju i województwie oraz o powiatach województwa i dzielnicach m.st. Warszawy.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: Województwo, podregiony, powiaty, gminy

Tagi

ludność
Do góry