Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 26.08.2014
Częstotliwość wydania: Roczna

Niniejsza publikacja prezentuje sytuację demograficzną województwa mazowieckiego w 2013 roku i składa się z czterech działów, w których kolejno zaprezentowano:

  • stan i strukturę ludności;
  • małżeństwa, separacje, rozwody, urodzenia i zgony;
  • migracje wewnętrzne i zagraniczne ludności,
  • ranking powiatów i gmin pod względem wybranych wskaźników.

Tablice zawierają dane o ludności województwa (w podziale na miasta i wieś), m.st. Warszawy oraz o ludności powiatów i gmin według płci i wieku.

Podstawową część publikacji poprzedzają cztery tablice przeglądowe zawierające wybrane informacje o stanie i ruchu ludności oraz natężeniu zjawisk demograficznych, przy czym w pierwszej z nich zaprezentowano zjawiska demograficzne na obszarze województwa mazowieckiego w latach 2000 i 2005–2013, a w kolejnych trzech – przegląd aktualnych informacji o podregionach i powiatach województwa oraz o dzielnicach m.st. Warszawy.

Publikację uzupełnia A n e k s, który zawiera dane o liczbie i strukturze ludności według stanu w dniu 30 VI 2013 roku. Dane te stanowiły podstawę do obliczeń większości współczynników demograficznych za 2013 rok.

Przekroje: Województwo, podregiony, powiaty, gminy

Tagi

ludność
Do góry