Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Portret województwa mazowieckiego w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 17.11.2016
Częstotliwość wydania: Roczna

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Urząd Statystyczny w Warszawie w celu przedstawienia aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Jest to kolejna edycja opracowania, które powstaje od 2006 r. Z biegiem lat sukcesywnie zmieniał się zakres udostępnianych informacji, forma prezentacji danych oraz szata graficzna.

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz udział w gospodarce światowej stanowi dla województwa mazowieckiego szansę kontynuowania dynamicznego rozwoju. W publikacji Mazowsze porównano z regionami osiągającymi największe i najmniejsze wartości wskaźników w różnych zakresach. Opracowanie umożliwia również porównywanie województwa mazowieckiego z innymi regionami w kraju. Dodatkowym atutem są mapy przedstawiające zróżnicowaną strukturę Mazowsza oraz wykresy pokazujące zmiany w długich szeregach czasowych.

Decydując się na graficzną prezentację danych przyjęto założenie, że będzie to zbiór informacji uzupełniających Rocznik Statystyczny Województwa Mazowieckiego, które mogą być przydatne przy ocenie m.in. podjętych i projektowanych przedsięwzięć władz samorządowych.

Oceń opracowanie:

 

Do góry