Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Portret województwa mazowieckiego w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.11.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Urząd Statystyczny w Warszawie w celu przedstawienia aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego w formie map i wykresów. Decydując się na graficzną prezentację danych przyjęto założenie, że będzie to zbiór informacji uzupełniających Rocznik Statystyczny Województwa Mazowieckiego, które mogą być przydatne przy ocenie m.in. podjętych i projektowanych przedsięwzięć władz samorządowych. Jest to kolejna edycja opracowania, które powstaje od 2006 r.

Z biegiem lat sukcesywnie zmieniał się zakres udostępnianych informacji, forma prezentacji danych oraz szata graficzna.

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz udział w gospodarce światowej stanowi dla województwa mazowieckiego szansę kontynuowania dynamicznego rozwoju. Opracowanie umożliwia porównywanie województwa mazowieckiego z innymi województwami kraju oraz z regionami europejskimi osiągającymi największe i najmniejsze wartości wybranych wskaźników.

Oceń opracowanie:

 

Do góry