Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

KZZ za rok 2018 – w Portalu Sprawozdawczym od 10 września 2019 r.

Od dnia 10 września 2019 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania na formularzu KZZ.
Czytaj dalej

Publikacja Statystyka gmin i powiatów województwa mazowieckiego w latach 2010 i 2017

Przemiany społeczne i gospodarcze w skali lokalnej oraz umacnianie się roli samorządu terytorialnego wpływają na wzrost zapotrzebowania na szeroko rozumianą informację statystyczną o gminach i powiatach. Wychodząc naprzeciw potrzebom władz samorządowych Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował trzynastą edycję publikacji pt. „Statystyka gmin i powiatów województwa mazowieckiego w latach 2010 i 2017”. Stanowi ona uzupełnienie wydawnictw GUS i Urzędu opisujących zróżnicowanie wybranych elementów społeczno-ekonomicznego potencjału gmin i powiatów województwa mazowieckiego na tle kraju.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 22 września. Europejski Dzień Bez Samochodu

20.09.2019
Informacje dla Mazowsza, m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Płockie Targi Aktywności i Przedsiębiorczości

10.09.2019
Płockie Targi Aktywności i Przedsiębiorczości - 8 października 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej ORLEN ARENA w Płocku, Plac Celebry Papieskiej 1.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Coraz więcej dojeżdżających do pracy

03.09.2019
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy
Czytaj dalej

Publikacja Przegląd Statystyczny Warszawy. II kwartał 2019 r.

03.09.2019
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą m.st. Warszawy, m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen detalicznych, finansów przedsiębiorstw niefinansowych, przemysłu, budownictwa, handlu, bezpieczeństwa publicznego. Dane zamieszczone w publikacji prezentuje się w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełniono podstawowymi danymi dla miast – siedzib wojewody i (lub) sejmiku województwa.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. II kw. 2019 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.

30.08.2019
Nomenklatura Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych opracowana została w oparciu o istniejący zasadniczy trójstopniowy podział kraju na województwa, powiaty i gminy, przy pomocy którego od 1 I 2018 wyodrębnione zostały trzy dodatkowe nieadministracyjne poziomy, w ramach których w Polsce r. funkcjonuje 97 jednostek statystycznych NUTS.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Witaj szkoło! Ceny detaliczne wybranych towarów i usług w woj. mazowieckim i Warszawie

30.08.2019
Informacje dla Mazowsza i dla m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Sierpień 2019 r.

30.08.2019
Koniunktura oceniana jest pozytywnie przez przedsiębiorców ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności, najlepiej przez przedstawicieli jednostek z sekcji przetwórstwo przemysłowe.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry