Menu
Statystyka gmin i powiatów województwa mazowieckiego w latach 2010 i 2020
08.03.2022
Przemiany społeczne i gospodarcze w skali lokalnej oraz umacnianie się roli samorządu terytorialnego wpływają na wzrost zapotrzebowania na szeroko rozumianą informację statystyczną o gminach i powiatach. Z myślą o władzach lokalnych i mieszkańcach województwa mazowieckiego, Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował szesnastą już edycję opracowania pt. „Statystyka gmin i powiatów województwa mazowieckiego w latach 2010 i 2020”. Stanowi ona uzupełnienie wydawnictw GUS i Urzędu opisujących zróżnicowanie wybranych elementów społeczno-ekonomicznego potencjału gmin i powiatów województwa mazowieckiego.
Czytaj dalej
Cudzoziemcy na mazowieckim rynku pracy w 2021 r.
04.03.2022
Rok 2021 w województwie mazowieckim charakteryzował się największą od 2011 r. (prawie 91 tys.) liczbą zezwoleń na pracę cudzoziemców. Zezwolenia na pracę wydawane były najczęściej obywatelom Ukrainy (prawie 60%).
Czytaj dalej
Przegląd Statystyczny Warszawy. IV kwartał 2021 r.
04.03.2022
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą m.st. Warszawy, m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen detalicznych, finansów przedsiębiorstw niefinansowych, przemysłu, budownictwa, handlu, bezpieczeństwa publicznego. Dane zamieszczone w publikacji prezentuje się w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełniono podstawowymi danymi dla miast – siedzib wojewody i (lub) sejmiku województwa.
Czytaj dalej
Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. IV kwartał 2021 r.
01.03.2022
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej
Statystyka Warszawy. Styczeń 2022 r.
28.02.2022
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Styczeń 2022 r.
28.02.2022
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Luty 2022 r.
28.02.2022
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w styczniu oceniają koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi, natomiast najbardziej pozytywne – przez firmy z sekcji informacja i komunikacja. W większości obszarów oceny bieżące („diagnozy”) oraz oczekiwania („prognozy”) pogorszyły się lub są podobne jak przed miesiącem.
Czytaj dalej
Wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej Warszawy na tle województwa mazowieckiego i kraju w styczniu 2022 r.
28.02.2022
Informacje dla Polski, Mazowsza i Warszawy
Czytaj dalej
Wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej regionów na tle województwa mazowieckiego w styczniu 2022 r.
28.02.2022
Informacje dla regionów i Mazowsza
Czytaj dalej