Menu
Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. 3 kw. 2023 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.
08.12.2023
Nomenklatura Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych opracowana została w oparciu o istniejący zasadniczy trójstopniowy podział kraju na województwa, powiaty i gminy, przy pomocy którego od 1 I 2018 wyodrębnione zostały trzy dodatkowe nieadministracyjne poziomy, w ramach których w Polsce r. funkcjonuje 97 jednostek statystycznych NUTS.
Czytaj dalej
Prognoza ludności dla gmin województwa mazowieckiego do 2040 r.
08.12.2023
Informacje dla Mazowsza
Czytaj dalej
Przegląd Statystyczny Warszawy. 3 kwartał 2023 r.
01.12.2023
Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą m.st. Warszawy, m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen detalicznych, finansów przedsiębiorstw niefinansowych, przemysłu, budownictwa, handlu, bezpieczeństwa publicznego. Dane zamieszczone w publikacji prezentuje się w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełniono podstawowymi danymi dla miast – siedzib wojewody i (lub) sejmiku województwa.
Czytaj dalej
Region Mazowiecki Regionalny w 2022 roku
30.11.2023
Niniejsza publikacja jest odpowiedzią na potrzeby władz samorządowych i przedstawicieli JST. Charakteryzuje zarówno zróżnicowanie wewnątrz regionu mazowieckiego regionalnego, jak również jego pozycję wśród pozostałych regionów Polski i jest uzupełnieniem wydawanej od lat publikacji Region warszawski stołeczny.
Czytaj dalej
Obrót nieruchomościami w Warszawie w 2022 r.
30.11.2023
W 2022 r. zawarto więcej transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości niż przed rokiem. Dominującą formą obrotu nieruchomościami był wolny rynek. Największy udział pod względem ilościowym, jak i wartościowym miały transakcje lokalami mieszkalnymi. W porównaniu z 2021 r. wzrosła średnia cena transakcyjna lokali mieszkalnych za 1 m2 na wolnym rynku.
Czytaj dalej
Obrót nieruchomościami w województwie mazowieckim w 2022 r.
30.11.2023
W 2022 r. zawarto mniej transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości niż przed rokiem. Dominującą formą obrotu nieruchomościami był wolny rynek. Największy udział pod względem ilościowym, jak i wartościowym miały transakcje lokalami mieszkalnymi. W porównaniu z 2021 r. wzrosła średnia cena transakcyjna lokali mieszkalnych za 1 m2 na wolnym rynku.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Listopad 2023 r.
30.11.2023
W listopadzie br. w większości obszarów gospodarki objętych badaniem oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne, choć zazwyczaj bardziej pesymistyczne niż przed miesiącem. Najlepsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. Mimo utrzymanych pozytywnych ocen, wyraźny spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury zanotowano w sekcji przetwórstwo przemysłowe oraz zakwaterowanie i gastronomia. Największe pogorszenie opinii zaobserwowano wśród podmiotów zajmujących się transportem i gospodarką magazynową – spadek wartości wskaźnika o 4,6 w porównaniu z październikiem br. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są pesymistyczne. Negatywnie oceniają koniunkturę także przedsiębiorcy z sekcji budownictwo.
Czytaj dalej