Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Region Mazowiecki Regionalny w 2022 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2023
Częstotliwość wydania: Roczna

Region mazowiecki regionalny został wyznaczony rozporządzeniem Komisji (UE) 2016/2066 z dnia 21 listopada 2016 r. zmieniającym załączniki do rozporządzenia (WE) nr 1059/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustalenia wspólnej Klasyfikacji Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NUTS).

Niniejsza publikacja jest odpowiedzią na potrzeby władz samorządowych i przedstawicieli JST. Charakteryzuje zarówno zróżnicowanie wewnątrz regionu mazowieckiego regionalnego, jak również jego pozycję wśród pozostałych regionów Polski i jest uzupełnieniem wydawanej od lat publikacji Region warszawski stołeczny.

Wychodząc naprzeciw potrzebom informacyjnym szerokiego grona odbiorców, tegoroczne opracowanie wzbogacone zostało o dane z pomocy społecznej udzielanej osobom ze statusem UKR przebywających w Polsce w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy w 2022 r.

Oceń opracowanie:

Do góry