Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zasoby mieszkaniowe w województwie mazowieckim w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.10.2017

Informacja została opracowana na podstawie corocznie sporządzanych bilansów zasobów mieszkaniowych powstałych na bazie wyników spisu powszechnego mieszkań. Stan zasobów mieszkaniowych ustalony w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań na dzień 31 III 2011 r. i doszacowany na 31 XII 2011 r. stał się stanem otwarcia pierwszego bilansu opartego o ten spis, tj. bilansu za 2013 r.

Stan początkowy bilansu na dzień 1 stycznia skorygowany jest zmianami wynikającymi z podziału administracyjnego kraju. Co roku jest z jednej strony powiększony o przyrost mieszkań z nowego budownictwa, a z drugiej strony pomniejszony o ubytki zasobów mieszkaniowych. Ustalony w wyniku tych zmian stan zasobów na koniec roku sprawozdawczego jest automatycznie stanem otwarcia bilansu dla roku następnego. Dodatkowo informacje wzbogacono o dane dotyczące form własności zasobów mieszkaniowych, ich remontów, zaległości w opłatach za mieszkania oraz liczby i wysokości wypłaconych dodatków mieszkaniowych uzyskane na podstawie sprawozdawczości Głównego Urzędu Statystycznego.

Oceń opracowanie:

 

Do góry