Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
1
gru

Informacja prasowa - Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r. Podregion radomski

Poziom występowania i zagrożenia ubóstwem w powiatach podregionu radomskiego określono przeważnie jako średni. Wysokie zagrożenie odnotowano w dwóch powiatach: szydłowieckim i przysuskim. Szczególnie trudna sytuacja występowała w powiecie szydłowieckim, gdzie stopa bezrobocia od wielu lat jest jedną z najwyższych w kraju. To również w tym powiecie, spośród wszystkich powiatów na Mazowszu, najwięcej osób w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców korzystało ze świadczeń pomocy społecznej z tytułu ubóstwa (149,1). W porównaniu z 2009 r. sytuacja poprawiła się w powiecie radomskim, gdzie poziom zagrożenia ubóstwem zmienił się z wysokiego na średni.
Czytaj dalej
3
gru

Turystyka w III kwartale 2015 r.

Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
3
gru

Informacja prasowa - Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r. Podregion płocki

Powiaty podregionu płockiego charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem w poziomie występowania i zagrożenia ubóstwem. W Płocku odnotowano niski, a w powiecie sierpeckim wysoki poziom ubóstwa. Dwa pozostałe powiaty: gostyniński i płocki charakteryzowały się średnim poziomem ubóstwa. W porównaniu z 2009 r. sytuacja pogorszyła się w powiecie sierpeckim, gdzie poziom ubóstwa zmienił się ze średniego na wysoki.
Czytaj dalej
1  2  3  4  5    
Do góry