Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Warunki życia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Ranking dzielnic Warszawy pod względem atrakcyjności warunków życia

16.05.2017
Niniejsze opracowanie jest kontynuacją, przygotowanego po raz pierwszy w 2013 r. rankingu dzielnic Warszawy, który był próbą oceny atrakcyjności warunków życia w poszczególnych dzielnicach na podstawie danych statystycznych za 2011 r .
Czytaj dalej

Publikacja Zjawisko ubóstwa w województwie mazowieckim w 2014 r.

30.11.2015
Ubóstwo to problem bardzo trudny do wyeliminowania, a szanse wydostania się z ubóstwa bez pomocy innych są niewielkie. Dlatego w wielu krajach w program polityki społecznej, jako priorytet coraz częściej wpisuje się przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Zgodnie z zapisami przyjętymi przez Unię Europejską w dokumencie strategicznym Europa 2020 walka z ubóstwem jest jednym z głównych filarów polityki społecznej państw Unii, wymienionym jako jeden z pięciu głównych celów strategii. Unia Europejska zakłada zmniejszenie liczby osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w krajach członkowskich o co najmniej 20 mln do 2020 roku.
Czytaj dalej

Publikacja Ranking dzielnic Warszawy pod względem atrakcyjności warunków życia

27.11.2013
Tworząc ranking pod względem atrakcyjności warunków życia wzięto pod uwagę charakterystyczne i dostępne wskaźniki odnoszące się do różnych dziedzin życia. Biorąc pod uwagę fakt, że ocena warunków życia najczęściej jest subiektywna, zależna od oczekiwań i preferencji mieszkańców, w poniższym opracowaniu uwzględniono cechy najczęściej wykazywane przez osoby szukające mieszkań.
Czytaj dalej

Publikacja Problem ubóstwa na terenie województwa mazowieckiego w 2009 r.

20.12.2010
Analiza przyczyn ubóstwa w województwie mazowieckim została sporządzona na podstawie danych pochodzących ze sprawozdawczo􀄞ci wojewódzkiej z zakresu pomocy społecznej (sprawozdanie MPiPS-03) oraz bezrobotnych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, szacunków dotyczących wskaźnika zagrożenia ubóstwem prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny na podstawie badania budżetów gospodarstw domowych, a także w oparciu o materiały własne Urzędu Statystycznego.
Czytaj dalej
Do góry