Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ranking dzielnic Warszawy pod względem atrakcyjności warunków życia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 16.05.2017
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsze opracowanie jest kontynuacją, przygotowanego po raz pierwszy w 2013 r. rankingu dzielnic Warszawy, który był próbą oceny atrakcyjności warunków życia w poszczególnych dzielnicach na podstawie danych statystycznych za 2011 r

W obecnej edycji wykorzystano dane zaprezentowane w publikacji Panorama dzielnic Warszawy w 2015 r. udostępnionej w wersji elektronicznej na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Wszystkie pojęcia, definicje oraz wskaźniki użyte w opracowaniu opisane są w Uwagach Metodycznych wspomnianej publikacji.

Do obliczeń wykorzystano metodę taksonomiczną za pomocą, której z wybranych wskaźników skonstruowano miary syntetyczne i na ich podstawie uszeregowano dzielnice Warszawy według wartości otrzymanych mierników. Z uwagi na zmieniające się potrzeby i oczekiwania odbiorców oraz zmiany w metodologii prowadzonych badań w porównaniu z poprzednią edycją, zmodyfikowano zestaw wskaźników użytych do oceny atrakcyjności warunków życia. W związku z tym, porównanie wyników obydwu rankingów jest utrudnione i nie można na ich podstawie przeprowadzić oceny zmian pozycji dzielnic w czasie.

Oceń opracowanie:

 

Do góry