Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Ludność w województwie mazowieckim. Stan i struktura demograficzno-społeczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.08.2013
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja zawiera charakterystykę demograficzną i społeczną ludności województwa mazowieckiego. Składa się z części metodologicznej, analitycznej oraz tabelarycznej z wynikami spisu.

Prezentuje szeroki zakres danych statystycznych dotyczących stanu i struktury demograficznej populacji województwa, wzbogacony o informacje w zakresie pochodzenia ludności oraz posiadanego obywatelstwa, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej, a także kierunków i poziomu wykształcenia.

Ostatni rozdział przedstawia charakterystykę osób przebywających w obiektach zbiorowego zakwaterowania oraz osób bezdomnych. Aby umożliwić przeprowadzenie analizy i bilansu zmian demograficznych oraz społeczno-ekonomicznych, jakie dokonały się w latach 2002–2011, podstawowe informacje i grupowania zaprezentowano na tle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2002 r.

Do góry