Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Aktywność ekonomiczna ludności w województwie mazowieckim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 07.03.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsze opracowanie przedstawia zagadnienia związane z aktywnością ekonomiczną ludności. Zawiera szczegółową charakterystykę poszczególnych kategorii ludności w wieku 15 lat i więcej: pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo. Każda z tych zbiorowości została opisana pod względem cech demograficznych, społecznych i ekonomicznych.

Publikacja składa się z uwag ogólnych i metodycznych, w których podano źródła informacji oraz podstawowe definicje pojęć i stosowane klasyfikacje, części analitycznej podzielonej na działy tematyczne, w których zaprezentowano najistotniejsze informacje oraz części tabelarycznej. Część tabelaryczna zawiera tablice prezentujące wyniki spisu 2011 w ujęciu ogólnowojewódzkim m.in. według płci, wieku, stanu cywilnego, wykształcenia, miejsca zamieszkania, jak również tablice z podstawowymi danymi według powiatów oraz tablice z precyzją danych. Całość została wzbogacona wykresami i mapami prezentującymi wybrane zjawiska występujące na terenie województwa mazowieckiego.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: województwo, powiaty.
Do góry