Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wielkość i struktura rynków pracy w miastach powiatowych na Mazowszu

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.05.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Celem opracowania jest wskazanie najważniejszych branż, które jednocześnie są strategiczne dla rozwoju gospodarki regionu i rozwijają się w najszybszym tempie. Analizie poddano zmiany wielkości zatrudnienia w poszczególnych branżach, jak również w strukturze pracujących ze względu na płeć i sektor własności.

Do opracowania wykorzystano liczbę pracujących pochodzących z rocznego sprawozdania o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy (formularz Z–06). Dane te obejmują podmioty gospodarki narodowej, bez podmiotów gospodarczych o liczbie pracujących do 9 osób (mikroprzedsiębiorstw), gospodarstw indywidualnych w rolnictwie, organizacji społecznych, politycznych, związków zawodowych i innych, duchownych pełniących obowiązki duszpasterskie oraz jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: miasta
Do góry