Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Obszar Metropolitalny Warszawy w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.12.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu ostatnią już edycję publikacji obrazującej Obszar Metropolitalny Warszawy (OMW).

W tym roku oraz kolejnych latach wydana zostanie publikacja o podobnym charakterze dotycząca nowej jednostki terytorialnej zawierającej w sobie dużą część gmin OMW. Z uwagi na zmieniający się od 1 stycznia 2018 r. podział jednostek statystycznych Unii Europejskiej na poziomie NUTS 2 nowa publikacja poświęcona będzie regionowi warszawskiemu stołecznemu.

Wzorem ubiegłego roku w niniejszej publikacji pokazano grupowania wszystkich wskaźników dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, do którego należą gminy objęte Zintegrowanym Instrumentem Terytorialnym.

Obszar Metropolitalny Warszawy nie jest jedynym tego typu obszarem w Polsce. W zaktualizowanej Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju wskazano ich 10. Dla 9 z nich, na podstawie badań i analiz różnych instytucji, określono szczegółowo granice, a ich zasięgi usankcjonowano w planach, uchwałach zarządów województw lub porozumieniach. Porównania tych obszarów znajdą Państwo w ostatnim rozdziale niniejszej publikacji.

Oceń opracowanie:

 

Do góry