Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Obszar Metropolitalny Warszawy w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 20.12.2016
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu kolejną edycję publikacji obrazującej Obszar Metropolitalny Warszawy (OMW), który został określony przez Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie. Przy wyznaczaniu granic tego obszaru brano pod uwagę takie czynniki, jak: sposób zagospodarowania terenu oraz politykę gmin w tym zakresie, zagadnienia społeczno-gospodarcze, powiązania transportowe, infrastrukturę techniczną, inwestycje celu publicznego oraz stanowisko gmin na temat przynależności do OMW. Delimitację przyjęto na poziomie gminnym.

Obecną edycję publikacji po raz pierwszy wzbogacono o rozdział, w którym za pomocą wykresów i kartodiagramów porównano wybrane obszary metropolitalne w Polsce. Tegoroczną publikację rozszerzono również o nowy dział „Ochrona zdrowia i pomoc społeczna”. Dzięki niemu czytelnicy będą mogli dowiedzieć się między innymi o udzielonych poradach lekarskich, infrastrukturze zdrowotnej i wydatkach budżetów gmin na ich cel. Dodatkowo w „Wynikach badań – synteza” zamieszczono wykresy, które umożliwią obserwację zmian wybranych wskaźników społeczno-gospodarczych zachodzących w latach 2010-2015 w odniesieniu do województwa i m.st. Warszawy.

Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystycznych statystyki publicznej oraz danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w zakresie powierzchni geodezyjnej i kierunków wykorzystania.

Oceń opracowanie:

 

Do góry