Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rolnictwo w województwie mazowieckim w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.06.2017

Źródło informacji stanowiły wyniki przeprowadzonych w 2016 r. badań z zakresu użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, zużycia nawozów mineralnych lub chemicznych oraz wapniowych, wynikowego szacunku plonów i zbiorów upraw rolnych i ogrodniczych oraz pogłowia zwierząt gospodarskich.

Dane opracowano na podstawie badań reprezentacyjnych prowadzonych w wylosowanych gospodarstwach indywidualnych, zbiorczych wyników sprawozdawczości z gospodarstw osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej oraz ocen i ekspertyz rzeczoznawców GUS.

Dane o powierzchni oraz produkcji ziemniaków, warzyw gruntowych i truskawek uwzględniają ich uprawę w ogrodach przydomowych.

Dane o powierzchni oraz produkcji owoców z drzew i krzewów owocowych nie uwzględniają upraw poza sadami, tj. w ogrodach przydomowych oraz poza plantacjami.

W 2015 r. dane o pogłowiu drobiu uwzględniają ptactwo domowe w wieku powyżej 2 tygodni, w 2016 r. – bez względu na wiek.

Dane prezentuje się według siedziby użytkownika. Dane dotyczące powierzchni uprawy warzyw i owoców podano na podstawie szacunku rzeczoznawców, którzy dokonywali oceny według położenia gruntów.

Oceń opracowanie:

 

Do góry