Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Marzec 2023 r.

W marcu br. w większości prezentowanych obszarów gospodarki ogólny klimat koniunktury oceniany jest korzystnie i lepiej niż przed miesiącem. Poprawa nastrojów jest najbardziej widoczna w opinii wyrażonej przez jednostki prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii – wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 7,1 w porównaniu z lutym br. W trzech obszarach (budownictwo, handel detaliczny, a także transport i gospodarka magazynowa) przedsiębiorcy oceniają koniunkturę negatywnie. W przypadku dwóch pierwszych wyrażane opinie na temat sytuacji gospodarczej są nieco bardziej optymistyczne niż w poprzednim miesiącu, natomiast w transporcie i gospodarce magazynowej zbliżone do odpowiednich w lutym br.
Czytaj dalej
31
marz

Działalność gospodarcza mikroprzedsiębiorstw w województwie mazowieckim w 2021 r.

W 2021 r. na terenie województwa mazowieckiego zbiorowość przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób była o 1,9% większa niż przed rokiem. Wzrosła również o 4,6% liczba pracujących w mikroprzedsiębiorstwach. Przychody ogółem zwiększyły się o 2,4%, natomiast koszty ogółem spadły o 6,4%.
Czytaj dalej
Do góry