Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30
list

Turystyka w 3 kwartale 2023 r.

Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Listopad 2023 r.

W listopadzie br. w większości obszarów gospodarki objętych badaniem oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne, choć zazwyczaj bardziej pesymistyczne niż przed miesiącem. Najlepsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. Mimo utrzymanych pozytywnych ocen, wyraźny spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury zanotowano w sekcji przetwórstwo przemysłowe oraz zakwaterowanie i gastronomia. Największe pogorszenie opinii zaobserwowano wśród podmiotów zajmujących się transportem i gospodarką magazynową – spadek wartości wskaźnika o 4,6 w porównaniu z październikiem br. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są pesymistyczne. Negatywnie oceniają koniunkturę także przedsiębiorcy z sekcji budownictwo.
Czytaj dalej
30
list

Obrót nieruchomościami w województwie mazowieckim w 2022 r.

W 2022 r. zawarto mniej transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości niż przed rokiem. Dominującą formą obrotu nieruchomościami był wolny rynek. Największy udział pod względem ilościowym, jak i wartościowym miały transakcje lokalami mieszkalnymi. W porównaniu z 2021 r. wzrosła średnia cena transakcyjna lokali mieszkalnych za 1 m2 na wolnym rynku.
Czytaj dalej
30
list

Obrót nieruchomościami w Warszawie w 2022 r.

W 2022 r. zawarto więcej transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości niż przed rokiem. Dominującą formą obrotu nieruchomościami był wolny rynek. Największy udział pod względem ilościowym, jak i wartościowym miały transakcje lokalami mieszkalnymi. W porównaniu z 2021 r. wzrosła średnia cena transakcyjna lokali mieszkalnych za 1 m2 na wolnym rynku.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry