Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
6
sier

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2014 r.

Niniejsza publikacja prezentuje sytuację demograficzną województwa mazowieckiego w 2014 roku i składa się z czterech działów, w których kolejno zaprezentowano: stan i strukturę ludności; małżeństwa, separacje, rozwody, urodzenia i zgony; migracje wewnętrzne i zagraniczne ludności, ranking powiatów i gmin pod względem wybranych wskaźników.
Czytaj dalej
12
sier

Bezrobocie rejestrowane w Radomiu w I półroczu 2015 r.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Radomiu w końcu czerwca 2015 r. wyniosła 17428 osób (w tym 8382 kobiet) i była o 12,2% mniejsza od notowanej w czerwcu 2014 r. oraz o 6,1% mniejsza od notowanej w grudniu 2014 r. Największy spadek nastąpił pomiędzy majem a kwietniem — o 2,9%. W analizowanym okresie w Polsce i w województwie mazowieckim największy spadek odnotowano pomiędzy czerwcem a majem odpowiednio: o 4,7% i o 3,7%.
Czytaj dalej
13
sier

Ochrona zdrowia w województwie mazowieckim w 2014 r.

Podstawowym źródłem informacji o jednostkach opieki zdrowotnej jest sprawozdawczość Głównego Urzędu Statystycznego. W formie sprawozdawczości badane są m.in. następujące podmioty: jednostki ambulatoryjnej opieki zdrowotnej (ZD-3), jednostki ratownictwa medycznego i pomocy doraźnej (ZD-4), apteki i punkty apteczne (ZD-5), żłobki (OD-1). Uwaga: Dane dotyczące przychodni i porad udzielonych w przychodniach prezentuje się łącznie z danymi o placówkach podległych resortom obrony narodowej i spraw wewnętrznych.
Czytaj dalej
24
sier

Funkcjonowanie pieczy zastępczej, placówek wsparcia dziennego oraz zakładów stacjonarnych pomocy społecznej w województwie mazowieckim w 2014 r.

Opieka oraz wychowanie dzieci i młodzieży pozbawionej całkowicie lub częściowo opieki i wsparcia ze strony rodziny naturalnej, może być realizowana przez instytucjonalną lub rodzinną pieczę zastępczą. Instytucjonalna piecza zastępcza jest sprawowana w formie: placówki opiekuńczo-wychowawczej (typu socjalizacyjnego, interwencyjnego, specjalistyczno-terapeutycznego, rodzinnego lub łącząca zadania ww. placówek), regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej, interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza (spokrewniona, niezawodowa oraz zawodowa) oraz rodzinny dom dziecka. Placówka wsparcia dziennego może być prowadzona w formie: opiekuńczej, specjalistycznej, pracy podwórkowej (placówka realizuje działania animacyjne i socjoterapeutyczne) lub w połączonych formach.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry