Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Inteligentna specjalizacja województwa mazowieckiego w 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
17.02.2021

W „Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza do 2020 roku” wytypowano inteligentną specjalizację województwa mazowieckiego, w ramach której wyróżnia się przedsiębiorstwa działające w czterech obszarach: bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania, nowoczesne usługi dla biznesu oraz wysoka jakość życia. W celu umożliwienia interpretacji zjawisk opisywanych w statystyce publicznej w kontekście regionalnej inteligentnej specjalizacji, do każdego obszaru specjalizacji przypisano podklasy PKD poprzez skojarzenie rodzajów działalności firm z tematyką poruszaną przez każdy z obszarów. Należy jednak pamiętać, że przypisanie kodów PKD ma charakter wtórny i nie stanowi definicji obszarów inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego.

Niniejsze opracowanie obejmuje podmioty gospodarki narodowej zarejestrowane w rejestrze REGON na koniec 2019 r., mające siedzibę na terenie województwa mazowieckiego, których przeważający rodzaj działalności wpisuje się do obszarów inteligentnej specjalizacji Mazowsza. W celu ustalenia liczby pracujących wykorzystano dane ZUS oraz KRUS.

Do góry