Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sport w m.st. Warszawie w latach 2006-2009

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 20.12.2010
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Warszawie, chcąc zaspokoić potrzeby informacyjne odbiorców, przygotował we współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy nową publikację „Sport w Warszawie w latach 2006-2009”  w polsko-angielskiej wersji językowej.

Wykorzystując dane pozyskane zarówno w trakcie badań realizowanych przez statystykę publiczną, jak i ze źródeł pozastatystycznych, w opracowaniu zaprezentowano bogaty zestaw informacji w formie graficznej i tabelarycznej charakteryzujących różne wymiary warszawskiego sportu w latach 2006-2009. Opracowany materiał pozwala na charakterystykę sportu w poszczególnych dzielnicach  m.st. Warszawy oraz porównanie stolicy z innymi miastami w Polsce.

Całość została poprzedzona uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii oraz charakterystykę źródeł, z których korzystano przy opracowywaniu publikacji. Szczegółowe dane zgrupowano w ośmiu działach tematycznych dotyczących: ludności, szkolenia sportowego, nauczycieli wychowania fizycznego, klubów sportowych i kadry szkoleniowej, współzawodnictwa dzieci i młodzieży, infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, wydatków stolicy na sport i rekreację, a także poziomu aktywności fizycznej pracujących mieszkańców Warszawy. 

Do góry