Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim w 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2022
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu publikację "Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim" zawierającą wyniki Powszechnego Spisu Rolnego (PSR 2020), badania przeprowadzonego przez GUS w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r.

PSR 2020 spełnia potrzeby zarówno krajowe, jak i Unii Europejskiej. Podstawowym celem spisu było dostarczenie informacji o strukturze gospodarstw rolnych na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej oraz innych polityk unijnych i krajowych.

Publikacja składa się z uwag metodologicznych, części analitycznej i części tabelarycznej. W uwagach metodologicznych omówiono podstawowe zasady, definicje i pojęcia obowiązujące w spisie. Część analityczna obejmuje analizę informacji wynikowych pochodzących z PSR 2020 według siedziby użytkownika gospodarstwa rolnego w przekroju wojewódzkim i powiatowym. Dodatkowo przedstawiono analizę zagadnień w przekrojach gminnych według siedziby gospodarstwa rolnego. Część tabelaryczna, która jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie prezentuje szeroką gamę danych liczbowych zebranych w zakresach tematycznych PSR 2020, co pozwala na dokonywanie wieloprzekrojowych analiz i dobór takich kryteriów grupowania gospodarstw, aby w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby informacyjne odbiorców.

Oceń opracowanie:

Do góry