Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2010. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.11.2012
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu publikację  „Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim” zawierającą wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010. Spis został przeprowadzony w dniach 1 września – 31 października 2010 r.

PSR 2010 był pierwszym spisem przeprowadzonym po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Spełniał potrzeby informacyjne zarówno odbiorców krajowych, jak i wymagania unijne w zakresie pełnego badania struktury gospodarstw rolnych.

W skład opracowania wchodzą uwagi metodyczne, część analityczna i część tabelaryczna. Uwagi metodyczne opisują cel i zakres tematyczny spisu, zawierają podstawowe definicje i pojęcia oraz schematy losowania próby. W części analitycznej przedstawione zostały zagadnienia charakteryzujące gospodarstwa rolne według wybranych kryteriów oraz zmiany, jakie miały miejsce od poprzedniego spisu rolnego przeprowadzonego w 2002 r. W części tabelarycznej zamieszczono szeroki zakres danych liczbowych dla województwa mazowieckiego oraz jego podregionów i powiatów. Całość publikacji została wzbogacona wykresami i mapkami prezentującymi wybrane zjawiska występujące na terenie województwa mazowieckiego.

Do góry