Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie mazowieckim w świetle wyników NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu publikację „Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie mazowieckim w świetle wyników NSP 2021” prezentującą wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony na terenie Polski w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r. 

Publikacja jest opracowaniem tematycznym dotyczącym stanu i struktury demograficznej populacji województwa, wzbogaconym o charakterystykę społeczną w zakresie kraju urodzenia oraz posiadanego obywatelstwa, poziomu wykształcenia, niepełnosprawności, a także przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej. Ponadto zaprezentowano podstawowe informacje o osobach przebywających w obiektach zbiorowego zakwaterowania oraz o osobach migrujących z uwzględnieniem kierunków przemieszczania się. Część analityczną wzbogacono prezentacją graficzną w postaci map i wykresów. 

Szeroki zakres informacji pozyskanych w spisie może stanowić podstawę do przeprowadzenia pogłębionych analiz i dokonania bilansu zmian, jakie zaszły na przestrzeni lat 2011–2021. Aby to umożliwić podstawowe informacje i grupowania zaprezentowano na tle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 r. 

W miarę dalszego opracowywania wyników spisu, w ramach niniejszej serii wydawniczej będą sukcesywnie ukazywać się kolejne publikacje tematyczne dotyczące m.in. ludności na rynku pracy, rodzin i warunków mieszkaniowych. Publikacje te będą dostępne w wersji książkowej, a także na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie warszawa.stat.gov.pl. 

Dane w szerszym zakresie tematycznym opublikowane są w Banku Danych Lokalnych (Narodowe Spisy Powszechne) oraz na stronie Głównego Urzędu Statystycznego w obszarze tematycznym „Spisy Powszechne”.

Oceń opracowanie:

Do góry