Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Zamieszkane budynki

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 24.12.2013
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie informacji o zamieszkanych budynkach zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego w momencie spisu, tj. 31 marca 2011 r. oraz o znajdujących się w nich mieszkaniach.

Publikacja składa się z uwag ogólnych i metodycznych zawierających opis źródeł informacji oraz podstawowych definicji, komentarza analitycznego wzbogaconego wykresami i mapkami prezentującymi wybrane zjawiska występujące na terenie województwa mazowieckiego, a także części tabelarycznej, w której zaprezentowano wyniki spisu w ujęciu ogólnowojewódzkim, w podziale na miasto i wieś oraz według powiatów.

Aby umożliwić analizę i bilans zmian, jakie dokonały się w ciągu 9 lat wybrane dane przedstawiono na tle wyników poprzedniego spisu z 2002 r. W opracowaniu budynki zaprezentowano w podziale według ich rodzaju, a budynki mieszkalne scharakteryzowano według wieku (okresu budowy), form własności, wielkości wyrażonej liczbą mieszkań w budynku oraz wyposażenia w instalacje techniczno-sanitarne. Znalazła się tu również krótka informacja zawierająca podstawowe dane o budynkach niezamieszkanych.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: Województwo, powiaty, miasta, wieś
Do góry